Thursday, April 4, 2019

Papīra liešanas simpozijs Ritē/Papermaking symposium in Rite, Latvia

Ir iespēja piedalīties šovasar no 1-5. jūlijam ( no pirmdienas līdz piektdienai, ierašanās 1. jūlijā pēcpusdienā)

Papīra liešanas simpozijs Rites skolā: http://www.ritetautskola.org/lat/index.php

Pieteikšanās termiņš tiek pagarināts līdz 22. aprīlim

Dalības maksa IAPMA (Starptautiskā papīra lējēju un papīra mākslinieku asociācija) biedriem 50,-eiro, tiem kas nav biedri 70,-eiro. Dalības maksā ietilpst apmešanās skolas četrvietīgajās istabiņas, ēšana trīs reizes dienā, materiāli papīra liešanai un darba telpu noma ir apmaksāti ar IAPMA atbalstu. Transports līdz Ritei ir dalībnieka paša ziņā.

Ja ir grūtības atbraukt, varu mēģināt palīdzēt sakontaktēties ar citiem dalībniekiem, kuri brauc ar personīgo transportu.

Papīra liešanas simpozija programma:

Papīra liešanas darbnīcas no rītiem, sākums pl. 9:00-13:00

Pirmā diena:

Izgatavosim papīru akvarelim no lina un kokvilnas šķiedras un kā vēlāk varēs gleznot augu studijas ar ūdens krāsām, kuras būtu vēlams paņemt līdzi.

Otrā diena:

Strādāsim pie 3D objektu izgatavošanas no abakas

Trešā diena:

Papīra masas gleznojumi.

Darbosimies arī ar papīra masas sagatavošanu no vietējiem augiem, izmēģināsim izgatavot papirusa tipa papīru no āboliem un citiem dārzā atrodamiem augļiem, dārzeņiem. Šīs darbnīcas notiks Ērikas Zuteres vadībā. Plenēra akvareļu gleznošanu vadīs Irēna Ansava.

Simpozija dalībnieki pēcpusdienās varēs strādāt pie saviem projektiem.

Vakaros pēc vakariņām aicināsim dalībniekus prezentēt savu radošo darbību un dalīties savā ar papīra mākslu saistītā pieredzē, ja iespējams PP prezentācijas formātā.

Ar simpozijā tapušajiem darbiem plānota izstāde LU Botāniskajā dārzā vasaras beigās vai rudens sākumā, datumi tiks precizēti.

Trešdienā mums ir plānots brauciens uz Marka Rotko centru Daugavpilī, bet par šo jautājumu varēsim vienoties uz vietas, ja lielākā daļa dalībnieku vēlēsies braukt, tad brauksim.

Lai pieteiktos: sūtiet e-pastu ar vārdu, uzvārdu, kontaktinformāciju, 3 attēlus ar pēdējā laikā tapušiem darbiem, 3 teikumus par to, kāpēc vēlaties piedalīties Ilzei Dilānei uz e-pastu (ilze.dilane@gmail.com).

Pēc pieteikuma saņemšanas tiks nosūtīts konta numurs, kur iemaksāt daļu no dalības maksas 20,-eiro, lai nodrošinātu vietu simpozijā.

Vietas ir ierobežotas 10-12 dalībnieki, pieteikšanos neatliekiet uz vēlāku laiku.Opportunity to participate in Papermaking Symposium, LATVIA

Where: Rite Folkhighschool (120km from Riga), Latvia

http://www.ritetautskola.org/eng/

When: July 1-5 (Monday to Friday), 2019

Deadline to apply:  April 22, 2019

Participation fee for IAPMA members 100,-euro, nonmembers 130,-euro (the fee includes lodging, food; materials and workspace are sponsored by IAPMA). Transportation from Riga airport is possible upon request for extra fee. Transportation to Latvia is artist’s responsibility.

PAPERMAKING SYMPOSIUM PROGRAM:

We will have papermaking workshops each morning from 9.00AM up to lunchtime (around 1.00PM). During the first workshop, we will make watercolor paper from linen and cotton, which later will be used for plein air painting. The second, two day workshop, will be about 3D object making from abaca, while the third workshop will involve pulp painting. We will prepare special pulp from some native plants on the property with a large garden space in order to make interesting accents in our artwork. Participants will be able to work on their own projects in the afternoons, i.e. after lunch. Each day after dinner one or two of the participants will give a talk about their own art and interest in paper art. In addition, participants will be encouraged to share their knowledge of papermaking during the workshops. We will also share information about IAPMA’s activities.

On Wednesday, we are planning to organize a trip to Daugavpils Mark Rotko Center (about 80 km from Rite, https://www.rothkocenter.com/en)[*]. This famous American/Jewish artist was born in Daugavpils (Latvia).

The plan is to have 5 local and five international artists interested in papermaking to work together in this papermaking symposium.

To apply, please send an email with name, country, contact info, 3 images of recent artwork, and 3 sentences about why do you wish to participate to Ilze Dilane (ilze.dilane@gmail.com).[*] Bus fare (around 20 EUR) to Daugavpils is not included in the fee.

No comments:

Post a Comment